Apple TV & iOS 4.3

 


 
Jak podaje serwis Engadget, beta iOS 4.3 w wersji przeznaczonej dla Apple TV zawiera wiele interesujących zapisów, które mogą wskazywać kierunek rozwoju funkcji tego urządzenia.

W kodzie systemu operacyjnego wielokrotnie powtarza się określenie „ATVGames” oraz „ATVThunder”. Pojawiają się także odnośniki do „leaderboards”, pewnych funkcji związanych z grą wieloosobową, internetowego sklepu oraz bliżej nieokreślonego „controllera” (najprawdopodobniej w znaczeniu pada do gier). Wszystko to może świadczyć o planach giganta z Cupertino na częściowe przeistoczenie Apple TV w platformę do gier.


Przypuszczalnie podczas grania Apple TV wykorzystywałoby technologię strumieniowania. Biorąc pod uwagę niewielką pojemność wbudowanej pamięci (8GB) oraz moc obliczeniową zdecydowanie mniejszą niż w przypadku standardowych konsol stacjonarnych, wątpliwe jest, aby gry były przechowywane oraz renderowane samodzielnie przez urządzenie. Z technologii strumieniowania korzysta już platforma OnLive. Rozwiązanie to pozwala ominąć wcześniej wspomniane ograniczenia, jednocześnie nie tracąc nic w temacie jakości rozgrywki. Wadą jest z kolei wymóg bardzo szybkiego łącza internetowego.

W kodzie bety znajduje się też zapis „FEATURE_REMOTE_SCREENSAVER”. Prawdopodobnie oznacza to nadchodzącą możliwość przesyłu obrazu wygaszacza ekranu z komputera do Apple TV. Ponadto zauważono również rozszerzone wsparcie dla pilotów wytwarzanych przez firmy trzecie.

Źródło: Engadget, TUAW
Źródło: MyApple
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl