iPhone 5 nadchodzi!

Mimo, że mamy środek lata, a do jesiennej (domniemanej) premiery nowego iPhone’a pozostało jeszcze trochę czasu, to praktycznie codziennie pojawiają się plotki na jego temat. Kolejnych spekulacji dostarcza internetowe wydanie amerykańskiego dziennika Wall Street Journal.

Doniesienia WSJ potwierdzają niejako wcześniejsze plotki mówiące o tym, że nowy iPhone będzie telefonem lżejszym i cieńszym od swojego poprzednika. Po raz kolejny wspomniano także o umieszczeniu w nim 8-megapikselowego aparatu. Design ma być bardzo zbliżony do tego, znanego z aktualnej generacji.

Informacje te nie są z pewnością zaskakujące. Dość ciekawie brzmią jednak doniesienia na temat trwających już ponoć w Apple pracach nad szóstą odsłoną iPhone’a. Przyszłoroczny model ma być tym, czym iPhone 4 był dla iPhone'a 3GS - istotną zmianą pod względem designu. Ma on ponadto wprowadzić nowy sposób ładowania, który być może będzie podobny do technologii HP o nazwie Touchstone, opartej na zasadzie indukcji. Takie rozwiązanie wraz z możliwością bezprzewodowej synchronizacji, zawartej w iOS 5, pozwoliłoby Apple na uczynienie z iPhone’a 5 telefonu wolnego od kabli.

Opóźnienie premiery nowego telefonu Apple miało ponadto nie wynikać z tego, że iOS 5 nie był gotowy na jego czerwcowy debiut. Powodem jesiennej premiery ma być to, że Apple wraz ze swoimi chińskimi partnerami nie było po prostu przygotowane na czerwcowy termin.
WSJ informuje po raz kolejny o tym, że Apple w dalszym ciągu pracuje nad budżetowym modelem iPhone’a.

Zdjęcia koncepcyjne iPhone'a pochodzą ze strony www.yankodesign.com

Źródło: 9tot5mac

Źródło: MyApple.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl