Odświeżone MobileMe ?

 


Kilka dni temu internet obiegła wieść o przygotowywaniu przez Apple mniejszej i tańszej wersji iPhone'a. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo rozpowszechnił się dzięki temu Android, jest to bardzo prawdopodobne działanie. The Wall Street Journal sugeruje, że prócz tańszej wersji telefonu Apple, uzyskamy również dostęp do darmowej wersji MobileMe.

Pierwsze doniesienia na temat mniejszego iPhone'a pochodzą z serwisu Bloomberg. The Wall Street Journal potwierdza te przypuszczenia. Według serwisu urządzenie to ma być o połowę mniejsze od znanego dotąd modelu. Ponadto telefon ma być również od niego o połowę tańszy. Oba modele mają być sprzedawane równolegle.

Kolejną nowością ma być darmowa wersja usługi MobileMe. Według The Wall Street Journal będzie ona oferować przestrzeń na zdjęcia i wideo, możliwe również, że stanie się źródłem muzyki streamowanej online do kilku urządzeń.

Obie informacje nie zostały nigdzie potwierdzone, mimo tego wydają się bardzo prawdopodobne. Apple dostrzegło, że smartfony przestały być wyłącznie drogimi i zaawansowanymi urządzeniami. Dzięki bogatej ofercie tańszych telefonów z Androidem zarówno Samsung jak i HTC odnotowały olbrzymi wzrost sprzedaży. Aby im dorównać, gigant z Cupertino musi zainteresować się również segmentem low-endowych urządzeń. Darmowe MobileMe byłoby z kolei ukłonem w stronę Google, które od dawna oferuje wiele usług internetowych bezpłatnie. Pewne jest, że Apple nie udostępni pełnej funkcjonalności MobileMe za darmo, jednak nawet niewielka przestrzeń dyskowa oraz konto poczty e-mail skłoniłoby z pewnością wielu użytkowników do skorzystania z usług właśnie tej firmy.

Źródło: Mac Rumors
Źródło:MyApple
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl