Poprostu Nowy iPad

 


Po miesiącach spekulacji i wyczekiwania, podczas dzisiejszej konferencji w Yerba Buena Center w San Francisco, Apple przedstawiło światu kolejną generację iPada. Nowy model wprowadza wiele nowości.

Najważniejszą nowością jest bez wątpienia zupełnie nowy wyświetlacz Retina. Jego rozdzielczość to imponujące 2048-na-1536 pikseli, co oznacza, że ekran nowego iPada ma milion pikseli więcej niż poprzednik. Poza tym, saturacja wyświetlanego obrazu została polepszona o 44 %. Zwiększona rozdzielczość wymaga oczywiście większej mocy obliczeniowej - zapewni ją nowy procesor A5X z czterordzeniowym układem graficznym. Za jego sprawą, na nowym iPadzie będziemy mogli również zagrać w tytuły z nowym poziomem oprawy wizualnej - podczas konferencji zaprezentowano m.in. Sky Gamblers (Namco Bandai) oraz Infinity Blade: Dungeons (Epic Games). Z ogromnej mocy obliczeniowej skorzystają również aplikacje graficzne (np. SketchBook Pro od Autodesk).

Kolejną nowością jest nowa kamerka iSight. Została ona wyposażona w 5-megapikselową podświetlaną matrycę, obiektyw zbudowany z 5 elementów, filtr IR, autofocus oraz funkcję automatycznego ustawiania ekspozycji. Obraz jest przetwarzany za pomocą układu A5X. Ponadto, otrzymujemy możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p z funkcją stabilizacji obrazu.

Nowy iPad został wyposażony również w Siri, czyli asystenta głosowego znanego z iPhone’a 4S. Obsługiwane języki: angielski (brytyjski, amerykański, australijski), francuski, niemiecki oraz japoński. Więcej informacji na temat Siri znajdziecie na stronie Apple.

Zgodnie z przewidywaniami, nowa generacja iPada obsługuje standard 4G LTE. Dzięki temu, użytkownicy mogą liczyć na transfer danych z prędkością sięgającą 73 Mb/s (21Mb/s w przypadku HSPA+ oraz 42 Mb/s w przypadku DC-HSDPA).

Co istotne, wszystkie powyższe nowości nie pogorszyły czasu pracy na baterii. Wciąż mamy do czynienia z 10 godzinami pracy, natomiast przy korzystaniu z łączności 4G możemy liczyć na 9 godzin.

Nowy iPad jest minimalne grubszy (9,4 mm) i cięższy (ok. 650 g) aniżeli poprzednik. Zmian natomiast nie doczekały się ceny - w USA za najtańszy model wciąż musimy zapłacić 499 dolarów. iPad będzie dostępny w pojemnościach 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Cały cennik prezentuje się następująco:
  • iPad 16 GB (Wi-Fi) 499 USD
  • iPad 32 GB (Wi-Fi) 599 USD
  • iPad 64 GB (Wi-Fi) 699 USD
  • iPad 16 GB (Wi-Fi + 4G) 629 USD
  • iPad 32 GB (Wi-Fi + 4G) 729 USD
  • iPad 64 GB (Wi-Fi + 4G) 829 USD

Najnowsza generacja iPada trafi do sprzedaży już 16 marca w dziesięciu państwach (m.in. USA, Wielka Brytania, Francja i Niemcy). Polscy klienci będą mogli zakupić nowy tablet tydzień później, 23 marca.

Źródło: Apple, Engadget / MyApple.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl