NEW MAC OS X

 

Nowości na WWDC 2012: OS X Mountain Lion


Zgodnie z przewidywaniami, podczas trwającej konferencji WWDC 2012, Apple zaprezentowało ostateczną wersję nowego systemu OS X 10.8 Mountain Lion.

Wśród najważniejszych funkcji, które znamy znalazły się m.in. Wiadomości, znane z iOS Centrum Powiadomień, Przypomnienia, Notatki, Game Center oraz integracja z Twitterem.

Największą z widocznych nowości jest Centrum Powiadomień, które konsoliduje wszystkie aplikacje w systemie. Dzięki temu chaos, który panował dotychczas został opanowany i teraz powiadomienia wyglądają jak w iOS. Jedyną różnicą jest to, że pojawiają się nie na środku, a z prawej strony ekranu.
Kolejnym dodatkiem jest iMessage (dostępny dotychczas w wersji beta), czyli nic innego jak Wiadomości. Aplikacja pozwala na przesyłanie wiadomości pomiędzy wszystkimi urządzeniami Apple z systemami OS X i iOS.
OS X zyskał również jedną z funkcji Siri - dyktowanie. Dzięki temu każdy tekst, bez względu na to czy będzie wprowadzany w Pages czy Safari, można podyktować.
Safari również doczekało się odświeżenia. Przeglądarka zyskała m.in. funkcję dzielenia się treścią w serwisach społecznościowych. Dodatkowo, wśród najciekawszych nowości znalazły się zakładki iCloud - dostępne od razu na iOS oraz OS X.

Nowością w OS X są także przypomnienia, aplikacja znana dotychczas z iOS.
System OS X Mountain Lion dostępny będzie już w przyszłym miesiącu w bardzo niskiej cenie - zaledwie 19.99 $.
 
Źródło: MyApple.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl