Nowe Mapy w iOS ?

 


 
Urządzenia z iOS są wyposażone standardowo w aplikację Google Maps, która pozwala na przeglądanie map, znajdowanie miejsc oraz wyznaczanie tras z uwzględnieniem obecnej pozycji. Jedno z ostatnich ogłoszeń Apple sugeruje, że firma zamierza zrezygnować z usług Google na rzecz własnych rozwiązań.

W 2009 roku Apple przejęło firmę PlaceBase, zajmującą się mapami. Od tamtej pory pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy gigant z Cupertino planuje stworzenie aplikacji opartej na własnych usługach lokalizacyjnych. Ostatnio w dziale ofert pracy Apple pojawiło się ogłoszenie skierowane do osób zainteresowanych pracą w zespole odpowiedzialnym za mapy.

The Maps team is looking for an exceptional developer to join us in our mission to radically improve how people interact with maps and location-based services.

Trudno powiedzieć, co można rozumieć przez usługi oparte na lokalizacji. Prawdopodobne wydaje się stworzenie aplikacji społecznościowej bądź nawigacyjnej. Nie zostało to jednak sprecyzowane w treści ogłoszenia. Pełna treść oferty dostępna jest tutaj.

Źródło: MyApple.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl